Tajlandia Wskazówki

Bangkok – turystyczne pułapki i oszustwa: Ping Pong Show

By

Ping Pong Show co to jest?

Ping Pong Show w Bangkoku to jedna z najbardziej rozpowszechnionych atrakcji turystycznych w Tajlandii, która w ostatnich latach zyskała na popularności, kiedy masa ludzi zwariowała na punkcie filmu Kac Vegas w Bangkoku. Od razu po wejściu na najsłynniejszą ulicę Bangkoku, czyli Khao San Road zostaniemy wręcz zasypani propozycjami aby udać się na takie przedstawienie. Warto zaznaczyć, że Ping Pong Show w Tajlandii uznane jest jako obraza moralności, przez co jest zakazane przez tamtejsze prawo. Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy kierowca tuk-tuka nas tam zawiezie. Swoją drogą zanim pojedziecie tuk tukiem to polecam zapoznać się z postem: bangkok tuk-tuk 

Na czym polega Ping Pong Show?

Mówiąc w wielkim skrócie Ping Pong Show jest rozrywką, która wzbudza ogromne emocje wśród turystów. Istnieje kilka dostępnych wariantów, różniących się w zależności od miejsca do którego trafimy. Ogólnie rzecz biorąc pod tą niewinną nazwą kryje się pokaz wystrzeliwania piłeczek do ping ponga za pomocą żeńskich narządów płciowych lub ich łapaniu – wszystko zależy od scenariusza. Jeśli ktoś bardzo się wkręci w temat to uda mu się znaleźć miejsca, gdzie w ten sam sposób kobiety na przykład przebijają baloniki rzutkami.

Gdzie znaleźć i czy to jest bezpieczne?

Jak już wspomniałem wcześniej, sprawa wygląda w ten sposób, że to raczej atrakcja będzie szukała nas a nie odwrotnie. Kiedy już znajdziemy się w jakimkolwiek turystycznym miejscu to od razu rzucą nam się w oczy naganiacze z banerami reklamującymi atrakcję na niesamowicie niską cenę. Jeżeli ktoś już zadecydował, że nie opuści Bangkoku jeśli nie zobaczy Ping Pong Show na żywo to polecam zagadać do jakiegoś lokalnego przewodnika, który zabierze nas w relatywnie bezpieczne miejsce. W przeciwnym wypadku możemy w pakować się w niezłe kłopoty, bo istnieją miejsca nastawione na wyciąganie kasy od nieuważnych turystów. Przykładowo kiedy będziemy chcieli opuścić lokal to drogę zastawi nam dwóch rosłych mężczyzn, którzy nie wypuszczą nas oni dopóki im nie zapłacimy. Obiecuję, że kwota nie będzie atrakcyjna ani trochę.

Ping Pong Show – czy warto?

W Tajlandii jak i samym Bangkoku znajdziemy dziesiątki o wiele ciekawszych atrakcji niż podstarzałe kobiety rozkładające nogi przed każdym płacącym kilkadziesiąt Bahtów za złapanie piłeczki. Jak można się domyślić to wymaga doświadczenia, więc nie ma sensu nastawiać się na widok atrakcyjnych Tajek. W większości przypadków wyjdziecie zażenowani oraz rozczarowani.

 

Inne posty