Blog podróżniczy - parki narodowe w USA
Polecam Stany Zjednoczone Wskazówki

Red Rock Canyon – Kraina Czerwonej Skały obok Las Vegas (USA)

By

Red Rock Canyon, Las Vegas. Zdecydowanie warto!

Park Red Rock Canyon to były moje pierwsze czerwone skały w Stanach Zjednoczonych. Jak się później okazało nie ostatnie, gdyż widok skał pokrytych czerwonym piachem towarzyszył mi dzielnie podczas wizyt w kolejnych Parkach Narodowych. Kiedy następnego dnia po przylocie do Las Vegas, pojechaliśmy pod znak Red Rock Canyon National Conservation Area, mój umysł praktycznie zwariował. Niemal nieograniczona przestrzeń i bajkowy krajobraz rozpościerający się przed moimi oczami sprawiał dla mnie wrażenie bycia kadrem filmowym. Dosłownie brakowało mi tylko kilku jeźdźców na koniach i byłbym zupełnie spełniony.

Atrakcja położona jest w stanie Nevada, tuż obok równie imponującego miasta Las Vegas. O stolicy hazardu opowiadałem w poście opublikowanym pare miesięcy temu. Wszystkich chętnych odsyłam do: Las Vegas (USA) – relacja na blogu. Nie mniej jednak zaskakującym faktem dla niektórych może okazać się, że wiele przewodników oraz stron internetowych podaje właśnie Red Rock Canyon Area jako główną atrakcję regionu a nie właśnie wspomniane wcześniej Las Vegas.

Zwiedzanie jednej z większych atrakcji w okolic Las Vegas

W przeciwieństwie do wielu innych parków narodowych w USA, w tym przypadku wjazd jest całkowicie dowolny i nie jesteśmy w żaden sposób ograniczani bramami wjazdu czy posterunkami rangersów. Wystarczy wyjechać kilkanaście mil poza granice LV i już mamy teren całego parku do swojej dyspozycji. Szczerze polecam podjechać tam każdemu, kto planuje zatrzymać się w okolicy chociaż na chwilę. Dodatkowo jak przy każdym parku narodowym w USA, znajduje się dam kilka pól namiotowych, więc może okazać się to dobrym rozwiązaniem dla osób unikających nocowania w mieście.

Parki narodowe w USA - Red Rock Canyon
Zachód słońca w Parku Narodowym Red Rock Canyon, Nevada, USA

W naszym przypadku zwiedzanie parku odbywało się głownie przez szybę samochodu. Typowy amerykański styl podróżowania, dostosowany do osób, które nie za bardzo przepadają za ruchem na świeżym powietrzu a w zasadzie to z ruchem w ogólności. Oczywiście oprócz objeżdżania trasy samochodem i zatrzymywaniem się jedynie w wyznaczonych punktach, mamy również do dyspozycji kilka pieszych tras. Zapewniam jednak, że zwiedzanie w samochodzie nie jest w żadnym stopniu gorsze. Widoki, które zobaczymy za szybą są tak zjawiskowe, że spowodowałyby opad szczęki nawet, gdybyśmy mieli mocno przyciemnione szyby.

Nam w zasadzie udało się tylko pospacerować 1-2 godziny po jednej z wyznaczonych tras i z racji zachodu słońca musieliśmy wracać do Vegas. W tym momencie doświadczyliśmy kolejnej niespodzianki. Otóż w żadnym przewodniku nie udało znaleźć mi się informacji, że znajdując się wieczorem w odległości kilku mil od Las Vegas, możemy obserwować ogromną łunę światła bijącego z miasta.

Parki narodowe w USA - Red Rock Canyon - blog podróżniczy
Moje pierwsze czerwone skały w USA.

Wskazówka: Red Rock Canyon to dobry początek podróży!

Aby Red Rock Canyon zapewnił odpowiednie emocje i zachwyty, zalecałbym odwiedzić to miejsce na początku trasy zwiedzania parków narodowych. Myślę, że gdybym najpierw zobaczył Grand Canyon oraz Arches National Park to wtedy moje poczucie zachwytu ogromem przestrzeni jak i przyrodą w Red Rock byłyby zdecydowanie mniejsze. Po co więc marnować sobie coś takiego?

Inne posty