Atrakcje w Karpaczu

Karpacz – miasteczko, które leży u stóp Karkonoszy, w województwie dolnośląskim. Idealne miejsce do spędzenia urlopu z dziećmi lub weekendowego wypadu, gdy chcemy odpocząć po trudnym tygodniu w pracy. A co warto zwiedzić w Karpaczu? Oto kilka pomysłów:

  1. Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy. Na sam szczyt prowadzą dwa szlaki: trudny (droga usypana z kamieni) i łatwy (utwardzona droga). U samej góry znajdziemy obserwatorium. Oczywiście na Śnieżkę można dojść pieszo lub wjechać gondolą do połowy wysokości, a od strony czeskiej nawet na sam szczyt.
  2. Schronisko Samotnia – przepięknie położone schronisko w górach, nad jeziorem.
  3. Kościół Wang – to 800-letnia norweska świątynia, która pierwotnie miała zostać przeniesiona do Berlina, jednak tam została wybudowana większa i bardziej bogatsza. Dlatego za sprawą rożnych ważnych osobistości świątynia została przeniesiona do Karpacza.
  4. Dziki Wodospad – niestety nie jest to naturalnie dziki wodospad, ale otaczająca go przyroda spowodowała, że jest to miejsce warte odwiedzenia.

Inne atrakcje to: Muzeum Zabawek, Muzeum Turystyki i Sportu, Punkt Grawitacji/Trójkąt Bermudzki, Park Linowy, Tor saneczkowy, Western City, Park Miniatur w Kowarach.