Do zobaczenia na Islandii

Spora liczba krajów, które mogą być destynacją krótszego lub dłuższego wyjazdu, ma swoje przewodniki w wersji papierowej lub w internecie, jednak są takie miejsca, o których zdecydowanie szybciej znajduje się informacje w internecie. O ile się wie, czego dokładnie się szuka. Jeżeli planuje się wyjazd na Islandię, ale nie jest pewnym, co można na niej zobaczyć, artykuł ten pozwoli choć trochę zaplanować sobie atrakcje.

Zapierające dech w piersi

Kiedy myśli się:”co zobaczyć na islandii?”, z pewnością do głowy przychodzą obrazy lodowców i przestrzeni pozbawionej roślinności – bo też to składa się na krajobraz Islandii. Jednak ma ona do zaoferowania także coś więcej.

Jak inne kraje skandynawskie na Islandii znaleźć można fiordy – głębokie zatoki mocno wcinające się w ląd, rozgałęzione, o charakterystycznych stromych brzegach – ale nie jest to wszystko, co Matka Natura ukazała i czym każdego roku przyciąga do siebie turystów. Poza fiordami na Islandii zobaczyć można również:

Namafjall zwane jest „diabelską kuchnią” – to geotermalne pole, które pokryte jest fumarolami i gorącymi źródłami. Z gorących źródeł wydobywają się gazy, wszechobecny jest również zapach siarki, dlatego nie jest to miejsce, które z przyjemnością odwiedzą osoby, które go nie znoszą.
Látrabjarg, najbardziej wysunięty na zachód punkt kraju to największe miejsce lęgowe ptaków w całej Europie; to tutaj można oddać się spokojnej obserwacji maskonurów.
Interior to najbardziej bezludne miejsce na Islandii łączące w sobie niezamieszkałe tereny z krajobrazem przepięknych gór; znaleźć tu można popularną trasę trekkingową.
Wodospad Dettifoss położony jest w północno-zachodniej części kraju, to jeden z najbogatszych w energię wodospadów w całej Europie. Wodospad ten „wystąpił” w filmie Ridleya Scotta „Prometeusz”.
Góra Kirkjufell znajduje się na zachodnim wybrzeżu Islandii, miejscowi uznają ją za najpiękniejszą, co potwierdzić może to, jak często jest ona fotografowana i umieszczana na pocztówkach.