Florencja – atrakcje

Włochy to jedno z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych przez Polaków, którzy pragną wakacji w wyjątkowej scenerii i wśród wspaniałych ludzi. Miłośnicy tego zakątka świata doskonale wiedzą, że tylko tutaj można napić się najlepszej kawy, zjeść najlepsze lody i delektować się wyborną pizzą. Florencja to miasto znajdujące się w środkowej części kraju i trzeba przyznać, że pod względem turystycznym jest niespotykaną atrakcją. Co warto zobaczyć we Florencji i dlaczego właściwie warto się tam udać?

Miasto renesansowe

Przede wszystkim warto pamiętać, że to właśnie w tym mieście narodził się renesans, a to oznacza tylko jedno – miasto jest pod względem architektonicznym majstersztykiem, które zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów. To miasto, które dla wielu miłośników Włoch jest najwspanialszym miastem. Nie brakuje tutaj atrakcji, które zachwycą zarówno dorosłych zwiedzających, jak i najmłodszych turystów. Warto jednak pamiętać, że w mieście tym najlepiej poruszać się autobusami. To najlepszy środek transportu, choć włoska punktualność to zjawisko o dosyć dużej sławie. Ta po prostu nie istnieje, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość, że wszystko w tym zakątku świata należy traktować z pewną dozą luzu i dystansu. Gdzie warto się udać?

Najpiękniejsze zabytki Florencji

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę kompleks klasztorny Dominikanów. Te niezwykłe budowle znajdują się nieopodal dworca głównego, a zatem nie sposób ich przeoczyć. W bazylice znajdującej się w składzie kompleksu można podziwiać wspaniałe dzieła wybitnych twórców. Choć może wydawać się to dziwnym pomysłem, to jednak nie wolno pominąć cudownej apteki podczas zwiedzania Florencji. Apteka funkcjonuje nieprzerwanie od połowy XVIII wieku, a mieszkańcy postanowili nie zmieniać niczego w wystroju. Mamy zatem do czynienia z pomieszczeniem, które od lat wygląda tak samo. To wyjątkowa możliwość, która poniekąd pozwala nam cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś funkcjonowały miejsca tego typu we Włoszech.