Chorwacja – to warto zobaczyć

Chorwacja to piękne miejsce, które warto odwiedzić. Każdego roku turyści odwiedzają Chorwację chętnie, ze względu na jej liczne walory turystyczne. Co warto tutaj zobaczyć? Kilka informacji znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Walory turystyczne Chorwacji

Chorwację z pewnością warto polecić każdemu, kto lubi zwiedzać ciekawe miejsca, podziwiać malownicze widoki i odpoczywać w przyjemnym otoczeniu. Walory turystyczne Chorwacji są imponujące. Jeśli chodzi o zwiedzanie, oto kilka najciekawszych miejsc w Chorwacji, które warto zobaczyć na żywo:

  1. Dubrownik – jest to jedno z najpopularniejszych miast w Chorwacji. Często nazywa się je Perłą Adriatyku, biorąc pod uwagę jego malowniczość i atrakcje, trudno dziwić się stosowaniu takiego pochlebnego określenia. Dubrownik oferuje odwiedzającym klimatyczne stare miasto, kolumnę Rolanda, Pałac Rektorów, piękne katedry.
  2. Hvar – wyspa, która spełni oczekiwania każdego, kto lubi wodne szaleństwa i kąpiele słoneczne w pięknym otoczeniu. Hvar często określa się jako wakacyjną wyspę. Jest to dobre miejsce także dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie. Nie brakuje tutaj miejsc do wędrówek pieszych i możliwości podziwiania piękna przyrody.
  3. Zadar – miasto, które posiada ciekawą i długą historię. Zadar nie jest tak często odwiedzany jak inne miasta w Chorwacji, ale oferuje wiele atrakcji turystycznych. Z racji tego, że zazwyczaj nie ma tutaj wielkich tłumów, można liczyć na naprawdę komfortowy odpoczynek i wyciszenie.
  4. Pula – miasto doskonałe dla każdego fana zabytków i historii. Rzymski amfiteatr, Kaplica Bizantyjska, Forum Twierdza Wenecka to tylko niektóre zabytki warte zobaczenia.
  5. Trogir – kolejne miejsce dla fanów zabytków i pięknych widoków. Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, warto odwiedzić to miejsce przy okazji pobytu w pięknym mieście Trogir.
  6. Park Narodowy Krka – idealne miejsce dla osób cieniących sobie bliskość przyrody. Niewątpliwą atrakcją parku są wodospady, które robią wrażenie.