Ibiza, wyspa tropikalna.

Ibiza to jedna z wysp tropikalnych, która znajduje się blisko Hiszpanii, należy do wysp hiszpańskich archipelagu Baleary. I jest ona bardzo urodzajna, ma wspaniałe walory turystyczne, jest przepełniona pięknymi krajobrazami. Inne wyspy, które są w strefie hiszpańskiej to Majorka i Minorka.

Obecnie na Ibizie przybywa około 200 Polaków, jednak całą wyspę zajmują cudzoziemcy w 50%. Polacy przyjeżdżają na wyspę dla zarobku, dla pracy albo poprzez zwiedzanie, urlopy itp.

Na Ibizie są uprawiane takie odmiany, jak oliwki, winna latorośl, owoce cytrusowe, migdały, oraz pszenica. Rybołówstwo jest tu również utrzymywane, gdyż wokół wyspy są same wody i pływające różne gatunki ryb jadalnych.

Wyspa Ibiza to raj na ziemi, który został odkryty ponad 50 lat temu, tam też głęboko rozwinęła się turystyka i został stworzony największy port lotniczy w Hiszpanii.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że kraj tropikalny, jak Ibiza, to raj na ziemi dla turystów, jest to ciepły zakątek, który prezentuje się niczym diament Morza Śródziemnego.